Ingvar Villido. Acharya Ishwarananda

 • Lühidalt
 • Lähemalt
 • Human 2.0 visioon
 • Arvamused
 • Minust

  Olen joogi, teadlikkuse ja kriya jooga meisterõpetaja. Inimese sisemaailma praktiline ja vahetu uurimine ning selle toimimise õpetamine inimestele ongi minu elukutse. Olen Teadliku Muutuse Kunsti, Lilleoru õppekeskuse ja samas asuva Teadlikkuse Rakendamise Kooli asutaja ning uue Human 2.0 isikliku arengu programmi ja visiooni looja. 

  Praegu maailmas domineeriva maailmavaate probleemiks on see, et inimesed ei tunne iseennast. Nii samastatakse end oma sisemaailma muutlike nähtuste - emotsioonide ja mõtetega - ega leita stabiilset pinnast. Lahendusi otsitakse väljastpoolt. Võti asub aga sisemaailmas. Olen huvitatud teadmiste ja tehnikate levitamisest, mis aitavad inimestel vabastada end automaatsete harjumuste piirangutest ning muuta kannatusi täis elu täisväärtuslikuks ja püsivalt õnnelikuks. Positiivne muutus algab teadlikkuse ulatuslikumast kasutuselevõtust igapäevaelus. See loob elule stabiilse aluse. Kutsun seda uueks paradigmaks. Teadlikkust kasutav inimene - inimene 2.0 - valdab oma elu ja tuleb toime igas eluolukorras.

  Alustasin oma teekonda juba üle 35 aasta tagasi. Viimased 25 aastat olen pühendanud teiste aitamisele, õpetades teadlikkuse praktilist kasutamist. Uurija loomus oli mulle juba varases lapsepõlves omane. Uurisin, kuidas asjad päriselt töötavad, kuidas puud ja taimed kasvavad, kuidas loomad elavad. Minust saigi inimese olemuse uurija. Õppisin, praktiseerisin ja õpetasin paljusid erinevaid lähenemisi: erinevaid joogaliine, budismi erinevaid harusid, dzogcheni, shamanismi, Osho tehnikaid ja veedalikke teadmisi. Leidsin eraldiseisvaid teadmiste kilde, kuid jätkasin tervikliku süsteemi otsinguid, sest olin veendunud, et nagu igal pool mujal looduses, on ka inimese toimimises oma korrapära. Õppides tundma iidset Babaji kriya jooga süsteemi, liitusid kõik minu varasemad teadmised üheks tervikuks. Leidsin vastused oma küsimustele ja oma püsiva identiteedi – oma päris mina. Minu otsingud lõppesid.

  Täna õpetan ma Teadliku Muutuse Kunsti, mis aitab inimestel enda sisemaailmas orienteeruma õppida, vabastada end emotsionaalsetest ja mentaalsetest piirangutest ja omandada uued baasoskused edukaks ja õnnelikuks eluks. Õpetan ka Babaji kriya jooga meisterõpetaja acharya Ishwaranandana inimestele inimese evolutsiooni kiirendavaid tehnikaid ehk kriyasid. Minu kursustel, pühendustel ja loengutes on osalenud üle 16 000 inimese üle maailma. Positiivsed muutused nende eludes annavad tunnistust sellest, et need õpetused töötavad ja toovad kasu nii neile endile kui neid ümbritsevatele inimestele. See annab mulle kindluse öelda, et igaüks, kes neid teadmisi ja tehnikaid õigesti rakendab, kogeb positiivset muutust. Siit ja siit leiad inimeste tagasisidet.

  Kui tahad rohkem lugeda minu elust, siis loe siit..


  Ingvar kohtumas permakultuuri spetsialistide Albert Batesi ja Bernd Neugebaueriga
  konverentsil "Teadlike kogukondade tarkus" 2018 aasta juulis Lilleorus