Ingvar Villido. Acharya Ishwarananda

 • Lühidalt
 • Lähemalt
 • Human 2.0 visioon
 • Arvamused
 • Human 2.0 inimarengu visioon

  Näen tänaval käies inimesi, kes vaatavad julgelt silma ega pööra pead ära kui meie pilgud kohtuvad. Nende silmis peegeldub loomulik heatahtlikkus. Ma ei näe neis sisseõpitud positiivsuse maski. Need inimesed ei tea, mis on depressioon või ületöötamine. Rahulolematus ei ole nende elu osa. Kohe on näha, et nad on asjalikud ja juhivad teadlikult enda elu. Neil pole vaja kiirustada – kõik tegevused on nende kontrolli all. Nende võimekus teha asju on imetlusväärne, nad ei kaldu teemast kõrvale. Ei muretse enda mineviku ega tuleviku pärast, sest elavad teadlikult olevikus. Nad on alati valmis sind ära kuulama ja andma asjakohast praktilist nõu. Elades olevikus ei ole nad kunagi tüdinenud, see pole nende elu osa. Nende motivatsiooniks ei ole kiitus, hirm, kriitika või tunnustus, vaid tegevused, mis on nende endi poolt vabatahtlikult võetud. Nende tegevusi läbistab laitmatuse printsiip ja seeläbi on neist saanud hinnatud inimesed. Ma näen, et nende elud on korras nii üksinda olles kui ka pereringis, sõprade ja kolleegide keskel.

  Kolme-nelja aasta pärast oled see inimene sina. Sa oled õppinud ise enda elu korda tegema, kui midagi läheb halvasti. Sa oskad seda teha – sul on uute oskuste komplekt, mida kasutades kujundad sa end ja oma elu ise teadlikult ümber. Paremaks versiooniks võrreldes tänasega. Sa oskad kiiresti ja lõplikult vabaneda negatiivsetest emotsioonidest. Samuti avastad ja vabaned sa halbadest mõtetest ja ettekujutustes iseseisvalt. Sa saad iseenda parimaks sõbraks, mentoriks ja vajadusel ka psühholoogiks. Arendad keskendumisoskust ja õpid kasutama teadlikkust, taiplikkust, intuitsiooni ja inspiratsiooni. Omandad kiire ja võimsa tegutsemise, mida pole enne nähtud. Sinust saab tõeline homo sapiens sapiens. Human 2.0.

  Human 2.0 on inimene, kes on õppinud kasutama teadlikkust oma igapäevaelu põhilise juhtiva vahendina, teab oma tegelikku identiteeti, oskab iseseisvalt vabaneda kahjulikest harjumustest, emotsioonidest ja mõtetest, on igapäevategevustes loov, tegus, edukas ja efektiivne.

  Human 2.0 inimarengu visioon on osa Human 2.0 isikliku arengu programmist. Teadliku Muutuse Kunsti kursustel õpetatavad meetodid pakuvad praktilisi tööriistu selle visiooni elluviimiseks. 

  Tagasi Ingvari tutvustuse juurde.