Ingvar Villido. Acharya Ishwarananda

 • Teadliku Muutuse Kunst
 • Babaji kriya jooga
 • Tasuta veebinar
 • Ask Ingvar
 • Õpetused

  Minu õpetused aitavad sul aru saada sinust endast ja mõista põhjuseid, miks asjad on sinu elus just nii, nagu nad on. Inimestega töötades olen leidnud kinnitust joogalikule tõdemusele, et inimesed elavad ligi 95% oma elust autopiloodil ja on vaid 5% ajast kontaktis vahetu tegelikkusega. Teadveloleva inimese kohta võib öelda "ärganud", alateadvusest lähtuva kohta aga "uinunud" - ta näeb und lahtiste silmadega, olles juhitud mõistuse poolt tekitatud ja emotsioonide poolt toetatud illusioonist, mida ta peab tegelikkuseks. See tähendab, et pea 8 miljardit inimest elab automaatset ja alateadlikku elu, mida nad ise teadlikult ei kujunda, juhituna autopiloodist. Kõikide minu poolt antavate õpetuste eesmärgiks on aidata sul suurendada teadlikkuse osakaalu oma elus, et ärgata harjumuste unest, saada oma elu peremeheks ja elada elusamat elu. 

  Miljardid inimesed maailmas ei ole oma eluga rahul, neid häirivad minevikusündmused või tulevikukujutlused. Nad ei saavuta oma eesmärke, kuna kogevad igapäevaselt ebakindlust, muret, pettumust, tüdimust, viha, kadedust, kurbust, ärevust, häbi, abitust, laiskust, rahulolematust, mõttetust, üksindust ja vastumeelsust koos vastavate mõtetega. Üks meie probleemide juurpõhjus on õpetatus - oleme õppinud pidama oma probleeme paratamatuks ja isegi loomulikuks. Teine juurpõhjus on see, et me ei tea, kuidas kord õpitust vabaneda. Arvamus, et teised on süüdi sinu kannatustes ja probleemides, on ekslik. Tegelikult toimuvad kõik reaktsioonid sinu sees ja seejuures dikteerib sisemaailmas aset leidev kogu elu. Pöördumine väljapoole leevenduse otsimiseks, nt. meelelahutuse, toidu, alkoholi, ravimite ja narkootikumide, ostlemise või spordi poole, toob vaid ajutist kergendust. Töötades inimestega olen näinud, et ka tänapäeva psühholoogia ja psühhiaatria poolt pakuvad lahendused on ajutised, sest inimeste probleemid korduvad ega lahene lõplikult. Miks mitte vabastada end sellest kannatuste rattast ise?   

  Õpetan teadlikkuse kasutamist, mis võimaldab igaühel ise oma sisemaailma takistused jäädavalt lahendada. Need teadmised ja tehnikad aitavad sul suurendada teadlikkuse osakaalu oma elus ja vabaneda harjumuslikest reaktsioonidest. Pean oluliseks selgelt eristada teooriat ning praktilisi oskusi, mistõttu õpetades julgustan sind uurima, küsima küsimusi. Minu loengutel ja kursustel avastad sa uue vaate endale ja ümbritsevale – uue paradigma. Neid teadmisi kasutades muutud sa vabamaks, iseseisvamaks ja oma elu kujundamine soovitud suunas muutub üha lihtsamaks. Avastad peagi, et elada õnnelikult, kannatustest vabana, on sulle jõukohane.

  Nende õpetuste lõplik eesmärk on täielikult vabastada inimene automaatsete emotsioonide ja mõttetegevuse küüsist nõnda, et elu juhib inimese tegelik identiteet, päris mina. Nii saab autopiloodil elanud inimesest tõeline homo sapiens sapiens - Human 2.0. Ühtlasi aitan läbi oma tegevuse elustada iidset siddhade teadmist. Selline, inimese sisemaailmas algav, isiklikku jätkusuutlikkust toetav muutus on nagu vaikne revolutsioon, mis ületab indiviidi tasandi – teadlikkuse kui uue paradigma kasutuselevõtt võimaldab esile tulla arukusel ja lahendada pea kõik inimkonna ees seisvad väljakutsed. 

  Kuidas õpetusest osa saada?

  Teadliku Muutuse Kunst (TMK) õpetab orienteeruma oma sisemaailmas, kasutama teadlikkust ja annab mitu komplekti igapäevaelus kergelt kasutatavaid tehnikaid oma elukvaliteedi tõstmiseks. TMK läheb kaugemale kui mindfulness, võimaldades lisaks toimuva märkamisele iseseisvalt automaatsetest emotsioonidest ja mõtetest vabaneda. Loe lähemalt..

  Babaji kriya jooga on iidne inimeseõpetus, mis aitab süvendada oma teadliku tegutsemise oskust, arendada oma võimeid ja avada oma varjatud potensiaalid. Loe lähemalt..

  UUS! Tasuta veebinar - alates septembrist 2018 on huvilistel üle kogu maailma võimalus kord kuus liituda ingliskeelse vabas vormis toimuva veebinariga, mille viib läbi Ingvar. Vaata lähemalt.. 

  UUS! ASK Ingvar - kui sul on vastamata küsimusi iseenda, oma suhete, probleemide või võimaluste kohta, küsi Ingvarilt! 

  Mis on sinu jaoks võimalik?

  Tuhandete õpilaste positiivsed kogemused annavad mulle kindluse öelda, et igaüks, kes kasutab neid teadmisi ja tehnikaid korrektselt ja järjepidevalt, kogeb oma elus positiivseid muutusi. Tehnikate järjepideva kasutamisel saad ka sina:

  • oma elust hea ülevaate
  • olla stabiilselt rahul ja õnnelik
  • avada ja realiseerida oma potentsiaale
  • kujundada elu oma vastavalt soovidele ja vajadustele
  • olla pingutamata sõbralik ja lahke
  • tõsta oma võimekust eesmärkide elluviimisel
  • olla taiplikum & orienteeruda olukordades kiiremini
  • tõsta oma võimed ja elukvaliteedi täiesti uuele tasemele
  • olla realist, elades illusioonideta

  • lahendada tekkivad probleemid koheselt

  • vabastada end kiirelt häirivatest harjumustest

  • ületada oma ebakindlus, hirmud ja foobiad
  • vabaneda süü, pettumuse või kättemaksu koormast
  • osaleda elus aktiivselt ilma asju edasi lükkamata
  • ennetada läbipõlemist ja depressiooni

  Arvamused